Gwiazdy
Poznaj Artystów,
którzy wystąpią na festiwalu
Maryla Rodowicz

Maryla Rodowicz to artystka kochana i podziwiana przez rzesze wielbicieli, od ponad 50 lat. W dorobku ma ponad 500 piosenek, 20 płyt polskich, po jednej niemieckiej, angielskiej, rosyjskiej i czeskiej – wiele z tych albumów osiągnęło status złotej i platynowej płyty.
Koncertowała na całym świecie – w Europie, Ameryce, Azji i Australii. Występowała na międzynarodowych festiwalach, w tym w Los Angeles, Oklahomie i Tulsa. Wielokrotnie występowała w Opolu i Sopocie zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Wielokrotnie zwyciężała również w plebiscytach popularności sięgając po tytuły „Piosenkarki Roku”. Maryla zagrała także w kilku filmach i wielu widowiskach muzycznych.

Papa D.

Papa Dance – polska grupa synthpopowa, powstała w 1984 z inicjatywy producentów muzycznych – Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego.
Twórcy największych hitów polskiej muzyki rozrywkowej, takich jak m.in. Monaliza, Naj-Story, O-la-la.
Pod koniec listopada 2007 Papa Dance zmienił nazwę na Papa D.
Zespół zakończył współpracę z perkusistą Tadeuszem Łyskawą i współzałożycielem grupy – Mariuszem Zabrodzkim. Odtąd grupę tworzą: Paweł Stasiak – wokal, Jacek Szewczyk – gitara solowa, Waldemar Kuleczka – gitara basowa, Marcin Tywoniuk – instrumenty klawiszowe i Dariusz Piskorz – perkusja.
W 2015 r. Zespół obchodził rocznicę 30-lecia pracy i został odznaczony medalem Zasłużeni dla Kultury Polskiej nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymał nagrody Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAIKS oraz Stowarzyszenia Polskich Artystów Wykonawców SAWP.

Natalia Kukulska

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Jest perfekcjonistką – utalentowaną i pracowitą. Współkomponując i pisząc teksty piosenek ciągle rozwija swoją pasję. W domowym studio nagrań, wraz z mężem zajmuje się też produkcją muzyczną.
Natalia nagrała 7 solowych albumów z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi-platynowej płyty. Solowa dyskografia artystki to takie tytuły jak: CoMix (2010), Sexi Flexi (2007), Natalia Kukulska (2003 ), Tobie (2001), Autoportret (1999), Puls (1997), Światło (1996 ).
Debiutowała w wieku 7 lat, zdobywając pierwszą w historii polskiej fonografii platynową płytę. Jej dziecięcy dorobek to albumy: “Natalia”, “Bajki Natalki”, “Najpiękniejsze Kolędy Polskie”.
O popularności płyt świadczą wyniki sprzedaży – solowe albumy Natalii sprzedały się łącznie w 2,5 milionach egzemplarzy.
Jest laureatką min. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot, Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Telekamer i Gwiazd Dobroczynności. Jej albumy były wielokrotnie nominowane do nagrody Fryderyk.
Do najbardziej popularnych utworów Natalii, które podbijały listy przebojów należą m.in :
“Piosenka światłoczuła”, “Im więcej ciebie tym mniej”, “W biegu”, “Czy ona jest”, “Tyle słońca w całym mieście”, “Decymy”, “Sexi Flexi”, “Pół na pół”, “To jest komiks”, “Wierność jest nudna”.
Nagrywała też utwory do popularnych filmów: Herkules, Magiczny Miecz, Zakochani, Och Karol 2.
Obecnie artystka promuje swoją ósmą solową płytą, którą podobnie jak CoMix stworzyła wspólnie z mężem – Michałem Dąbrówką. Album ukazał się w 2017 roku.

Mateusz Ziółko

Mateusz Ziółko – pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów. Uczestnik programów „Mam talent”, „Must Be The Music – Tylko Muzyka”. W 2013 Mateusz Ziółko został zwycięzcą III edycji programu „The Voice Of Poland” na antenie TVP2, zwyciężył także w konkursie Super Debiuty 2014 podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W listopadzie 2016 r. wydał utwór „W płomieniach” który w 2017 roku był najczęściej granym utworem w Polskich rozgłośniach radiowych a w serwisie YouTube osiągnął spektakularny wynik ponad 40 milionów wyświetleń. 26 maja miała miejsce premiera debiutanckiego albumu pt. „Na nowo”, na którym znalazły się takie utwory jak „Szkło” oraz „Planety”. Najnowszy singiel Mateusza Ziółko o nazwie „Na nowo” już po tygodniu od premiery gościł na wszystkich popularnych listach przebojów. W styczniu 2018 r. Mateusz wspólnie z chórem Sound’n’Grace nagrał utwór „Horyzonty”. Muzyk obecnie intensywnie koncertuje w całej Polsce.

Hush

HUSH to solowy projekt wokalisty i lidera grupy Totentanz Rafała Huszno. Wraz z zespołem jest laureatem wielu nagród muzycznych i wyróżnień branży artystycznej w Polsce.
W tym nominacji do Nagrody Fryderyka za album „Zimny dom”. W solowym projekcie towarzyszą mu takie osoby jak Wojciech Byrski – autor tekstów wielu polskich przebojów współpracujący z zespołami Lady Pank, IRA czy Bracia. Kompozytor, aranżer, pianista i muzyk sesyjny Rafał Guzik i Mateusz Pieniądz, który jest producentem utworów HUSH.
Piosenki „Wolna” i „Układanka” na dobre zagościły na falach radiowych a w Plebiscycie „Grajmy Swoje” Radia RDN Małopolska stały się finalistkami podsumowania rocznego Najlepszej Polskiej Piosenki Roku.
HUSH to przebojowa mieszanka różnych styli muzycznych oparta na gitarowym – momentami akustycznym brzmieniu zakorzenionym w muzyce rockowej.

Sarsa

SARSA to ceniona kompozytorka i autorka tekstów, która ma na koncie platynową
Płytę za pierwszy album „Zapomnij mi” oraz diament, platynę i złoto za single.
Niezmiennie intryguje i wyróżnia się na polskim rynku muzycznym! W 2017 roku
artystka powraca z materiałem na drugi solowy album!
Sarsa – to kompozytorka, autorka tekstów, gra na instrumentach klawiszowych i ukulele.
Teledyski do jej twórczości mają ponad 70 milionów odtworzeń! Laureatka licznych konkursów na twórczość własną. Fluktua, TakloopNie, SarsaParilla, Emma Nuci Organic..To
tylko niektóre z jej projektów muzycznych zakorzenionych w szeroko pojętej muzyce alternatywnej. Współtworzyła wiele projektów eksperymentując z muzyką od jazzu, poezji
śpiewanej po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną. Jej charakterystyczny wokal stylistycznie stawiany był obok głosu Dolores O’Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence And The Machine, Sia, CocoRosie. Dziennikarze muzyczni zaś uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Została okrzyknięta największym i najbardziej osobliwym debiutem ostatnich lat.

Tribute to Jantar

„Tribute to Jantar” to projekt, w którym najlepsi uczestnicy programów: „The Voice of Poland”, „Twoja Twarz brzmi znajomo” oraz „Mam Talent” śpiewają utwory Anny Jantar. Kacper Kuszewski, który jednocześnie prowadzi koncert, Arek Kłusowski, Katarzyna Sawczuk i kilku innych wokalistów, którzy dotarli do ścisłych finałów muzycznych show ukazują zupełnie nieznane, dość zróżnicowanie a zarazem nowatorskie aranżacje, a miłośnicy Anny Jantar wychodzą z koncertu wzruszeni i pod wielkim wrażeniem. Repertuar Anny Jantar przyciągnął w Teatrze Capitol oraz innych miastach tłumy fanów twórczości Artystki. Osiem wspaniałych młodych głosów wykonuje takie przeboje jak „Tylko mnie poproś do tańca”, „Nic nie może wiecznie trwać”, czy „Najtrudniejszy pierwszy krok”, a to wszystko przy akompaniamencie orkiestry na żywo. Skład: Marek Kaliszuk, Michał Grobelny, Jagoda Kret, Kamil Bijoś, Arek Kłusowski, Małgorzata Nakonieczna

Rock and Fire

Zespół Rock And Fire powstał jesienią 2015 roku. Tworzą go muzycy znani z czołowych projektów polskiej sceny muzycznej takich jak: 2Tm 2,3, Arka Noego, Armia, Bakszysz, MRR oraz wielu innych.
Energia płynąca z miłości do muzyki, przyjaźni łączącej członków formacji w połączeniu z doświadczeniem scenicznym zaowocowała stworzeniem doskonale brzmiącego, niezwykle interesującego projektu. Rock And Fire od pierwszych chwil swego istnienia spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony publiczności jak i mediów.
Domeną twórczości Rock And Fire jest wyjątkowa umiejętność spójnego łączenia swoistego ognia z wodą. Bardzo energetyczna, porywająca muzyka przenika się harmonijnie z dotykającą istotnych tematów warstwą tekstową. Autorskie kompozycje stylistycznie odwołują się do kanonu najlepszych wzorców zaczerpniętych z takich gatunków muzycznych jak rock and roll czy reggae.
Trzon zespołu tworzy dynamiczna sekcja rytmiczna: Ziemniak – gitara, śpiew; Carlo – instrumenty kalwiszowe, śpiew, Garściak – gitara basowa, Kapsel – perkusja. Całość uzupełnia drapieżna sekcja dęta w składzie: Szoszon – saksofon tenorowy, Michał Bandura – puzon, Tomasz Mazur – trąbka.

Złoty Maanam

Złoty MAANAM to fenomenalne, ponadgodzinne koncerty uwielbianych przez kilka pokoleń fanów, wielkich przebojów Maanamu, grane w najsłynniejszym, złotym składzie muzyków, przez dekady współtworzących niepowtarzalny styl tej kultowej formacji. Tworzyli oni brzmienie i nagrali wszystkie najważniejsze przeboje zespołu, które miesiącami okupowały listy przebojów oraz wielokrotnie pokrywały się złotem i platyną.

Stare miesza się z nowym, a nowe łączy się z młodością, talentem i niezwykłą charyzmą doskonałej wokalistki Karoliny Leszko. Odświeżony w ten sposób filar wieloletnich muzyków Maanamu to od niemal 40 lat charakterystyczne brzmienie i świetnie rozpoznawalna najwyższa jakość muzyczna. To też już jedyna szansa żeby przypomnieć sobie jeszcze raz, na żywo, niezapomniane przeboje z którymi dorastaliśmy i które kocha wielu a znają wszyscy.

Need More Clouds

Młodzi ludzie tworzący grupę mają na swoim koncie wiele sukcesów, gwiazdy polskiej sceny muzycznej oceniają ich jako spontanicznych, energicznych i autentycznych wykonawców.

NEED MORE CLOUDS to:
– Półfinaliści “Festiwalu Supportów 2017”
– Finaliści eliminacji „Przystanku Woodstock 2017”
– Laureaci „Slot Art Festiwal” 2017
– Zwycięzcy „Muzycznego Maratonu Trójki 2017”
– Uczestnicy „Must Be The Music 8” (4tak)
– Zdobywcy nagrody specjalnej podczas „In Memoriam” – Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego 2017
– Zwycięzcy festiwalu „Rock in Mińsk 2016”
– Uczestnicy festiwalu „Jarocin 2015”
– Stypendyści Miasta Tarnowa

Chcesz zagrać obok największych gwiazd?
Sprawdź DemoGraMy i zgłoś swój zespół
sprawdź